Niebieski wieloryb atakuje

Kto teraz nie słyszał o grze „niebieski wieloryb”? Z początku nieprawdopodobna historia, która niestety stała się prawdą. Jedni wciąż uważają to za nieprawdę, inni zaś czują niepokój związany z tym, że to prawda, bo w końcu mówią o tym wszędzie.

Dla tych, którzy jednak nie wiedzą, krótko wyjaśnię zasady gry. Otóż po zgłoszenie się do odpowiedniej grupy najczęściej na stronie VK, i wyrażeniu chęci uczestnictwa, zostaje nam przydzielony tzw. opiekun. Codziennie przez 50 dni wykonujemy różne zadania począwszy od oglądania horrorów po cieńcie się żyletko, a skończywszy na samobójstwie.

Brzmi to strasznie i nieprawdopodobnie w dodatku raczej nikt zdrowy na umyśle by się tego nie podjął.  Jednak wielu rodziców, do których dotarły wieści o czymś takim, popadło w panikę, bojąc się o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Informacja o niebieskim wielorybie lawinowo zasypała wszelakie media.  Większość z nich powtarzała te same niepotwierdzone i nieprawdziwe informacje z zagranicznych mediów. Wszystko tylko dla sensacji i klikalności. Niestety nie zdają sobie sprawy, że poprzez takie rozpowszechnianie, zachęcają dzieci (które chcą dowiedzieć się jak to wygląda) do uczestnictwa w tej „grze”.

Jednak już po krótkim researchu można odkryć wszelkie nieścisłości począwszy od samej nazwy, która została źle przetłumaczona, skończywszy na tym, że już 130 dzieci w Rosji uczestniczyło w tym do końca (co nie zostało przez nikogo potwierdzone). To bardzo przykre, że media tylko kopiują od siebie informacje na ten temat nie sprawdzając ich wiarygodności.

Wszelkie przejawy samookaleczenia się wiąże się teraz z niebieskim wielorybem i nagle zaczęto się tym przejmować mimo, że problem występuje bez tego.

Jednak najgorsze w tym wszystkim jest to, że zwykłe powielane przez media kłamstwo staje się prawdą.

Na koniec zostawiam tutaj bardzo rzetelny komentarz na ten temat

Źródła:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Wspierane przez WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: